libidn 1.4 - en to cs translation catalogue (55 entries)

en: Success
cs: Úspěch

en: String preparation failed
cs: Příprava řetězce selhala

en: Punycode failed
cs: Punycode selhal

en: Non-digit/letter/hyphen in input
cs: Znak jiný než číslice/písmeno/spojovník na vstupu

en: Forbidden leading or trailing minus sign (`-')
cs: Zakázaný úvodní nebo závěrečný spojovník („-“)

en: Output would be too large or too small
cs: Výstup by byl příliš dlouhý nebo příliš krátký

en: Input does not start with ACE prefix (`xn--')
cs: Vstup nezačíná předponou ACE („xn--“)

en: String not idempotent under ToASCII
cs: Řetězec není po ToASCII idempotentní

en: Input already contain ACE prefix (`xn--')
cs: Vstup již obsahuje předponu ACE („xn--“)

en: System iconv failed
cs: Selhal systémový iconv

en: Cannot allocate memory
cs: Nelze vyhradit paměť

en: System dlopen failed
cs: Selhalo volání systému dlopen

en: Unknown error
cs: Neznámá chyba

en: String not idempotent under Unicode NFKC normalization
cs: Řetězec není po unicodové NFKC normalizaci idempotentní

en: Invalid input
cs: Neplatný vstup

en: Output would exceed the buffer space provided
cs: Výstup by se nevešel do poskytnuté vyrovnávací paměti

en: String size limit exceeded
cs: Omezení délky řetězce bylo překonáno

en: Forbidden unassigned code points in input
cs: Na vstupu zakázaná nepřiřazená ordinární čísla

en: Prohibited code points in input
cs: Na vstupu zakázaná ordinární čísla

en: Conflicting bidirectional properties in input
cs: Na vstupu rozporné příkazy pro směr textu

en: Malformed bidirectional string
cs: Chybně utvořený obousměrný řetězec

en: Prohibited bidirectional code points in input
cs: Na vstupu zakázaná ordinární čísla pro obousměrný text

en: Error in stringprep profile definition
cs: Chyba v definici profilu pro stringprep

en: Flag conflict with profile
cs: Příznak neslučitelný s profilem

en: Unknown profile
cs: Neznámý profil

en: Unicode normalization failed (internal error)
cs: Unicodová normalizace selhala (vnitřní chyba)

en: Code points prohibited by top-level domain
cs: Ordinární čísla zakázaná vrcholovou doménou

en: Missing input
cs: Postrádám vstup

en: No top-level domain found in input
cs: Ve vstupu chybí vrcholová doména

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: 
    Report bugs to <%s>.
cs: 
    Chyby programu hlaste na <%s> (pouze anglicky),
    chyby překladu na <translation-team-cs@lists.sourceforge.net> (česky).

en: Try `%s --help' for more information.
cs: Další informace získáte příkazem „%s --help“.

en: Usage: %s [OPTION]... [STRINGS]...
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ]… [ŘETĚZEC]…

en: Internationalized Domain Name (IDN) convert STRINGS, or standard input.
cs: IDN (internacionalizovaná doménová jména) převádí ŘETĚZCE nebo standardní vstup.

en: Command line interface to the internationalized domain name library.
    
    All strings are expected to be encoded in the preferred charset used
    by your locale.  Use `--debug' to find out what this charset is.  You
    can override the charset used by setting environment variable CHARSET.
    
    To process a string that starts with `-', for example `-foo', use `--'
    to signal the end of parameters, as in `idn --quiet -a -- -foo'.
    
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
cs: Rozhraní ke knihovně internacionalizovaných (s národními znaky) doménových
    jmen pro prostředí příkazového řádku.
    
    Všechny řetězce jsou očekávány ve znakové sadě upřednostňované vaším
    národním prostředím. Která sada to je, zjistíte přepínačem „--debug“. Jinou
    znakovou sadu můžete vnutit nastavením proměnné prostředí CHARSET.
    
    Je-li třeba pracovat s řetězcem začínající znakem „-“ (např. „-foo“), použijte
    „--“ pro označení konce všech parametrů (např. „idn --quiet -a -- -foo“).
    
    Povinné argumenty dlouhých přepínačů jsou rovněž povinné u odpovídajících
    krátkých přepínačů.

en:   -h, --help               Print help and exit
      -V, --version            Print version and exit
cs:   -h, --help               Vypíše nápovědu a skončí
      -V, --version            Vypíše verzi a skončí

en:   -s, --stringprep         Prepare string according to nameprep profile
      -d, --punycode-decode    Decode Punycode
      -e, --punycode-encode    Encode Punycode
      -a, --idna-to-ascii      Convert to ACE according to IDNA (default mode)
      -u, --idna-to-unicode    Convert from ACE according to IDNA
cs:   -s, --stringprep         Připraví řetězec podle nameprep profilu
      -d, --punycode-decode    Dekóduje Punycode
      -e, --punycode-encode    Kóduje do Punycode
      -a, --idna-to-ascii      Převede do ACE podle IDNA (implicitní režim)
      -u, --idna-to-unicode    Převede z ACE podle IDNA

en:       --allow-unassigned   Toggle IDNA AllowUnassigned flag
          --usestd3asciirules  Toggle IDNA UseSTD3ASCIIRules flag
cs:       --allow-unassigned   Přepne příznak IDNA AllowUnassigned
          --usestd3asciirules  Přepne příznak IDNA UseSTD3ASCIIRules

en:   -t, --tld                Check string for TLD specific rules
                                 Only for --idna-to-ascii and --idna-to-unicode
cs:   -t, --tld                Zkontroluje řetězec podle pravidel pro TLD.
                               Jen u --idna-to-ascii a --idna-to-unicode

en:   -p, --profile=STRING     Use specified stringprep profile instead
                                 Valid stringprep profiles: `Nameprep',
                                 `iSCSI', `Nodeprep', `Resourceprep', 
                                 `trace', `SASLprep'
cs:   -p, --profile=ŘETĚZEC    Použije zadaný stringprep profil.
                               Platné stringprep profily jsou: „Nameprep“,
                               „iSCSI“, „Nodeprep“, „Resourceprep“, „trace“ a 
                               „SASLprep“

en:       --debug              Print debugging information
          --quiet              Silent operation
cs:       --debug              Vypíše ladicí informace
          --quiet              Pracuje potichu

en: Only one of -s, -e, -d, -a or -u can be specified.
cs: Pouze jeden přepínač z -s, -e, -d, -a nebo -u smí být zadán

en: Charset `%s'.
cs: Znaková sada „%s“.

en: Type each input string on a line by itself, terminated by a newline character.
cs: Pište po jednom vstupním řetězci na jednom řádku zakončeným znakem nového řádku.

en: Input error
cs: Chyba na vstupu

en: Could not convert from %s to UTF-8.
cs: Nelze převést z %s do UTF-8.

en: Could not convert from UTF-8 to UCS-4.
cs: Nelze převést z UTF-8 do UCS-4.

en: input[%lu] = U+%04x
cs: vstup[%lu] = U+%04x

en: stringprep_profile: %s
cs: stringprep_profile (profil pro přípravu řetězce): %s

en: output[%lu] = U+%04x
cs: výstup[%lu] = U+%04x

en: Could not convert from UTF-8 to %s.
cs: Z UTF-8 do %s nelze převést.

en: punycode_encode: %s
cs: punycode_encode (zakódování do Punycodu): %s

en: punycode_decode: %s
cs: punycode_decode (dekódování Punycodu): %s

en: Could not convert from UCS-4 to UTF-8.
cs: Nelze převést z UCS-4 do UTF-8.

en: tld[%lu] = U+%04x
cs: vrcholová_doména[%lu] = U+%04x

en: tld_check_4z (position %lu): %s
cs: tld_check_4z (pozice %lu): %s
