grep 2.5.3 - en to cs translation catalogue (61 entries)

en: Memory exhausted
cs: Paměť vyčerpána

en: Unbalanced [
cs: Lichý počet [

en: Unfinished \ escape
cs: Za \ chybí znak

note: Cases: {M} - exact count {M,} - minimum count, maximum is infinity {M,N} - M through N
en: unfinished repeat count
cs: neukončený zápis počtu opakování

en: malformed repeat count
cs: deformovaný zápis počtu opakování

en: Unbalanced (
cs: Lichý počet (

en: No syntax specified
cs: Syntaxe není určena

en: Unbalanced )
cs: Lichý počet )

en: memory exhausted
cs: paměť vyčerpána

en: invalid context length argument
cs: neplatný argument délky kontextu

en: input is too large to count
cs: počet vstupních řádků nelze spočítat (je jich hodně)

en: writing output
cs: zapisuje se výstup

en: Binary file %s matches
cs: Binární soubor %s odpovídá

en: (standard input)
cs: (standardní vstup)

en: warning: %s: %s
cs: varování: %s: %s

en: recursive directory loop
cs: smyčka pro rekurzivní průchod

en: Usage: %s [OPTION]... PATTERN [FILE]...
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ]… VZOREK [SOUBOR]…

en: Try `%s --help' for more information.
cs: Více informací získáte příkazem „%s --help“.

en: Search for PATTERN in each FILE or standard input.
cs:   Hledá řádky, jejichž některé části vyhovují VZORKu. Řádky jsou čteny postupně
    ze všech zadaných SOUBORů nebo ze standardního vstupu.

en: PATTERN is an extended regular expression (ERE).
cs: VZOREK představuje rozšířený regulární výraz (ERE).

en: PATTERN is a set of newline-separated fixed strings.
cs: VZOREK představuje množinu řetězců, každý na novém řádku.

en: PATTERN is, by default, a basic regular expression (BRE).
cs: VZOREK představuje základní regulární výraz (BRE), pokud není řečeno jinak.

en: Example: %s -i 'hello world' menu.h main.c
    
    Regexp selection and interpretation:
cs: Příklad: %s -i 'hello world' menu.h main.c
    
    Výběr a interpretace regulárního výrazu:

en:   -E, --extended-regexp     PATTERN is an extended regular expression (ERE)
      -F, --fixed-strings       PATTERN is a set of newline-separated fixed strings
      -G, --basic-regexp        PATTERN is a basic regular expression (BRE)
      -P, --perl-regexp         PATTERN is a Perl regular expression
cs:   -E, --extended-regexp     VZOREK je rozšířený regulární výraz (ERE)
      -F, --fixed-strings       VZOREK je množina řetězců, každý na jednom řádku
      -G, --basic-regexp        VZOREK je základní regulární výraz (BRE)
      -P, --perl-regexp         VZOREK je regulární výraz z jazyka Perl

en:   -e, --regexp=PATTERN      use PATTERN for matching
      -f, --file=FILE           obtain PATTERN from FILE
      -i, --ignore-case         ignore case distinctions
      -w, --word-regexp         force PATTERN to match only whole words
      -x, --line-regexp         force PATTERN to match only whole lines
      -z, --null-data           a data line ends in 0 byte, not newline
cs:   -e, --regexp=VZOREK       použije VZOREK jako regulární výraz
      -f, --file=SOUBOR         načte VZOREK ze SOUBORu
      -i, --ignore-case         ignoruje rozdíl mezi velikostí písmen
      -w, --word-regexp         VZOREK bude aplikován pouze na celá slova
      -x, --line-regexp         VZOREK bude aplikován pouze na celé řádky
      -z, --null-data           řádek končí nulovým bajtem místo znaku nového řádku

en: 
    Miscellaneous:
      -s, --no-messages         suppress error messages
      -v, --invert-match        select non-matching lines
      -V, --version             print version information and exit
          --help                display this help and exit
          --mmap                use memory-mapped input if possible
cs: 
    Různé:
      -s, --no-messages         potlačí chybové zprávy
      -v, --invert-match        vypíše řádky, které VZORKu nevyhovují
      -V, --version             vypíše označení verze a skončí
          --help                vypíše tuto nápovědu a skončí
          --mmap                když to jde, namapuje vstup do paměti

en: 
    Output control:
      -m, --max-count=NUM       stop after NUM matches
      -b, --byte-offset         print the byte offset with output lines
      -n, --line-number         print line number with output lines
          --line-buffered       flush output on every line
      -H, --with-filename       print the filename for each match
      -h, --no-filename         suppress the prefixing filename on output
          --label=LABEL         print LABEL as filename for standard input
      -o, --only-matching       show only the part of a line matching PATTERN
      -q, --quiet, --silent     suppress all normal output
          --binary-files=TYPE   assume that binary files are TYPE;
                                TYPE is `binary', `text', or `without-match'
      -a, --text                equivalent to --binary-files=text
      -I                        equivalent to --binary-files=without-match
      -d, --directories=ACTION  how to handle directories;
                                ACTION is `read', `recurse', or `skip'
      -D, --devices=ACTION      how to handle devices, FIFOs and sockets;
                                ACTION is `read' or `skip'
      -R, -r, --recursive       equivalent to --directories=recurse
          --include=FILE_PATTERN  search only files that match FILE_PATTERN
          --exclude=FILE_PATTERN  skip files and directories matching FILE_PATTERN
          --exclude-from=FILE   skip files matching any file pattern from FILE
          --exclude-dir=PATTERN directories that match PATTERN will be skipped.
      -L, --files-without-match print only names of FILEs containing no match
      -l, --files-with-matches  print only names of FILEs containing matches
      -c, --count               print only a count of matching lines per FILE
      -T, --initial-tab         make tabs line up (if needed)
      -Z, --null                print 0 byte after FILE name
cs: 
    Řízení výstupu:
      -m, --max-count=ČÍSLO     skončí, pokud najde ČÍSLO výrazů
      -b, --byte-offset         s každým výstupním řádkem vypíše jeho pozici
                                v souboru
      -n, --line-number         s každým výstupním řádkem vypíše jeho číslo řádku
          --line-buffered       vyprázdní výstup po každém řádku
      -H, --with-filename       s každým výstupním řádkem vypíše jméno souboru
      -h, --no-filename         potlačí vypisování jména souboru s výst. řádkem
          --label=NÁZEV         zobrazí NÁZEV jako název souboru na standardním
                                vstupu
      -o, --only-matching       zobrazí pouze tu část řádku odpovídající VZORKu
      -q, --quiet, --silent     potlačí obvyklý výstup
          --binary-files=TYP    definuje typ binárních souborů
                                TYP může být: „binary“ (binární), „text“ (textový)
                                nebo „without-match“ (bez vyhovení vzorku)
      -a, --text                jako --binary-files=text
      -I                        jako --binary-files=without-match
      -d, --directories=AKCE    jak zpracovávat adresáře. AKCE může být:
                                „read“ (číst), „recurse“ (rekurze),
                                „skip“ (přeskočit)
      -D, --devices=AKCE        jak zpracovávat zařízení, FIFO (roury) a sockety,
                                AKCE může být: „read“ (číst) nebo „skip“ (přeskočit)
      -R, -r, --recursive       jako --directories=recurse
          --include=VZOREK      soubory které vyhovují vzorku, budou zpracovány
          --exclude=VZOREK      soubory které vyhovují vzorku, budou přeskočeny
          --exclude-from=SOUBOR soubory které vyhovují vzorkům ze SOUBORu, budou
                                přeskočeny
          --exclude-dir=VZOREK  adresáře které vyhovují vzorku, budou přeskočeny
      -L, --files-without-match vypíše pouze jména souborů, ve kterých nebyl
                                VZOREK nalezen
      -l, --files-with-matches  vypíše pouze jména souborů, ve kterých byl VZOREK
                                nalezen
      -c, --count               vypíše pouze počet vyhovujících řádků na SOUBOR
      -T, --initial-tab         zarovnání začátků řádků tabulátory (je-li třeba)
      -Z, --null                vypíše nulový bajt za jménem SOUBORu

en: 
    Context control:
      -B, --before-context=NUM  print NUM lines of leading context
      -A, --after-context=NUM   print NUM lines of trailing context
      -C, --context=NUM         print NUM lines of output context
      -NUM                      same as --context=NUM
          --color[=WHEN],
          --colour[=WHEN]       use markers to highlight the matching strings;
                                WHEN is `always', `never', or `auto'
      -U, --binary              do not strip CR characters at EOL (MSDOS)
      -u, --unix-byte-offsets   report offsets as if CRs were not there (MSDOS)
cs: 
    Řízení kontextu:
      -B, --before-context=POČET vypíše POČET řádků před vyhovujícím
      -A, --after-context=POČET  vypíše POČET řádků za vyhovujícím
      -C, --context=POČET        vypíše POČET řádků kontextu (před
                                 i za vyhovujícím). Je potlačeno přepínači -A a -B
      -POČET                     stejné se zadáním --context=POČET
          --color[=KDY],
          --colour[=KDY]         použije barev k rozlišení vyhovujících řetězců,
                                 KDY může být „always“ (vždy), „never“ (nikdy)
                                 nebo „auto“ (automaticky)
      -U, --binary               neodstraňuje znak CR na konci řádku (MSDOS)
      -u, --unix-byte-offsets    vypisuje pozici jako by CR nebyly v souboru (MSDOS

en: Invocation as `egrep' is deprecated; use `grep -E' instead.
cs: Spouštění programu jako „egrep“ je zastaralé; použijte „grep -E“.

en: Invocation as `fgrep' is deprecated; use `grep -F' instead.
cs: Spouštění programu jako „fgrep“ je zastaralé; použijte „grep -F“.

en: `egrep' means `grep -E'.  `fgrep' means `grep -F'.
    Direct invocation as either `egrep' or `fgrep' is deprecated.
cs: „egrep“ znamená „grep -E“. „fgrep“ znamená „grep -F“.
    Přímé spuštění příkazem „egrep“ nebo „fgrep“ je zastaralé.

en: With no FILE, or when FILE is -, read standard input.  If less than two FILEs
    are given, assume -h.  Exit status is 0 if any line was selected, 1 otherwise;
    if any error occurs and -q was not given, the exit status is 2.
cs: Jestliže SOUBOR není zadán, nebo je -, je čten standardní vstup.
    Jestliže jsou zadány méně než dva SOUBORy, pak je implicitní parametr -h.
      Návratový kód je 0 při nalezení vyhovujícího řádku, 1 nevyhovoval-li žádný
    řádek a nebo 2 v případě nějakého problému.

en: 
    Report bugs to <%s>.
cs: 
      Chyby v programu oznamujte na adrese <%s> (pouze
    anglicky), připomínky k překladu zasílejte na adresu
    <translation-team-cs@lists.sourceforge.net> (česky).

en: conflicting matchers specified
cs: zadány kolidující vzorky

en: In GREP_COLORS="%s", the "%s" capacity needs a value ("=..."); skipped.
cs: Schopnost „%2$s“ uvnitř GREP_COLORS=„%1$s“ vyžaduje hodnotu („=…“). Přeskočeno.

en: In GREP_COLORS="%s", the "%s" capacity is boolean and cannot take a value ("=%s"); skipped.
cs: Schopnost „%2$s“ uvnitř GREP_COLORS=„%1$s“ je pravdivostního typu a nemůže přenášet hodnotu („=%3$s“). Přeskakuji.

en: In GREP_COLORS="%s", the "%s" capacity %s.
cs: Schopnost „%2$s“ uvnitř GREP_COLORS=„%1$s“: %3$s.

en: Stopped processing of ill-formed GREP_COLORS="%s" at remaining substring "%s".
cs: Zpracování chybně utvořené GREP_COLORS=„%s“ zastaveno se zbytkem „%s“.

en: unknown devices method
cs: neznámá metoda obsluhy zařízení

en: unknown directories method
cs: neznámá metoda obsluhy adresářů

en: invalid max count
cs: neplatný maximální počet

en: unknown binary-files type
cs: neznámý typ binárního souboru

en: Copyright (C) 1988, 1992-2002, 2004, 2005  Free Software Foundation, Inc.
cs: Copyright © 1988, 1992–2002, 2004, 2005 Free Software Foundation, Inc.

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
cs: Toto je volné programové vybavení; podmínky pro kopírování a rozšiřování
    naleznete ve zdrojových textech. Toto programové vybavení je zcela BEZ ZÁRUKY,
    a to i bez záruky PRODEJNOSTI nebo VHODNOSTI PRO NĚJAKÝ KONKRÉTNÍ ÚČEL.

en: Support for the -P option is not compiled into this --disable-perl-regexp binary
cs: Volba -P není podporována. Tento program byl přeložen s --disable-perl-regexp.

en: The -P and -z options cannot be combined
cs: Přepínače -P a -z nemohou být kombinovány

en: The -P option only supports a single pattern
cs: Přepínač -P může být použit pouze s jedním vzorkem (na jednom řádku).

en: Unknown system error
cs: Neznámá systémová chyba

en: %s: option `%s' is ambiguous
cs: %s: přepínač „%s“ není jednoznačný

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
cs: %s: přepínač „--%s“ musí být zadán bez argumentu

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
cs: %s: přepínač „%c%s“ musí být zadán bez argumentu

en: %s: option `%s' requires an argument
cs: %s: přepínač „%s“ vyžaduje argument

note: --option
en: %s: unrecognized option `--%s'
cs: %s: neznámý přepínač „--%s“

note: +option or -option
en: %s: unrecognized option `%c%s'
cs: %s: neznámý přepínač „%c%s“

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: illegal option -- %c
cs: %s: neznámý přepínač – %c

en: %s: invalid option -- %c
cs: %s: neznámý přepínač – %c

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: option requires an argument -- %c
cs: %s: přepínač vyžaduje argument – %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
cs: %s: přepínač „-W %s“ není jednoznačný

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
cs: %s: přepínač „-W %s“ musí být zadán bez argumentu

note: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  If the catalog has no translation, locale_quoting_style quotes `like this', and clocale_quoting_style quotes "like this". For exam
en: `
cs: „

en: '
cs: “
