audacious 7dec224d79af - en to cs translation catalogue (592 entries)

en: Filename:
cs: Jméno souboru:

en: No input plugin recognized this file
cs: Soubor nebyl rozpoznán žádným vstupním modulem

en: Input plugin: %s
cs: Vstupní modul: %s

en: Unable to create log file (%s)!
cs: Nepodařilo se vytvořit protokolovací soubor (%s)!

en: Skip backwards in playlist
cs: Přejít zpět v seznamu skladeb

en: Start playing current playlist
cs: Přehrát skladby v aktuálním seznamu

en: Pause current song
cs: Pozastavit přehrávanou skladbu

en: Stop current song
cs: Zastavit přehrávanou skladbu

en: Pause if playing, play otherwise
cs: Pozastavit při přehrávání; jinak spustit

en: Skip forward in playlist
cs: Přejít na další skladbu

en: Display Jump to File dialog
cs: Zobrazit dialog „Přejít na soubor“

en: Don't clear the playlist
cs: Nemazat seznam skladeb

en: Add new files to a temporary playlist
cs: Přidat soubory do dočasného seznamu skladeb

en: Display the main window
cs: Zobrazit hlavní okno

en: Display all open Audacious windows
cs: Zobrazit všechna okna Audacious

en: Enable headless operation
cs: Zapnout bezhlavý režim

en: Print all errors and warnings to stdout
cs: Všechny chyby a varování tisknout na standardní výstup

en: Show version
cs: Zobrazit verzi

en: Used in macpacking
cs: Použito v macpackingu

en: FILE...
cs: SOUBOR…

en: - play multimedia files
cs:  - hrát multimediální soubory

en: %s: %s
    Try `%s --help' for more information.
cs: %s: %s
    Pro více informací zkuste „%s --help“.

en: <b><big>Unable to load skin.</big></b>
    
    Check that skin at '%s' is usable and default skin is properly installed at '%s'
cs: <b><big>Vzhled nelze načíst.</big></b>
    
    Zkontrolujte, zda vzhled v „%s“ je použitelný a zda je standardní vzhled správně nainstalován v „%s“.

en: Sorry, threads aren't supported on your platform.
cs: Je nám líto, ale vlákna nejsou na vaší platformě podporována.

en: %s: Unable to open display, exiting.
cs: %s: Nepodařilo se otevřít displej, končím.

en: Headless operation enabled
cs: Bezhlavý režim zapnut

en: <b><big>No output plugin selected.</big></b>
    You have not selected an output plugin.
cs: <b><big>Není vybrán žádný výstupní modul.</big></b>
    Musíte vybrat výstupní modul.

en: Module loading not supported! Plugins will not be loaded.
cs: Nahrávání modulu není podporováno! Moduly nebudou nahrány.

en: 
    Audacious has caught signal 11 (SIGSEGV).
    
    We apologize for the inconvenience, but Audacious has crashed.
    This is a bug in the program, and should never happen under normal circumstances.
    Your current configuration has been saved and should not be damaged.
    
    You can help improve the quality of Audacious by filing a bug at http://bugzilla.atheme.org/
    Please include the entire text of this message and a description of what you were doing when
    this crash occured in order to quickly expedite the handling of your bug report:
cs: 
    Audacious zachytil signál č. 11 (SIGSEGV).
    
    Omlouváme se za potíže, ale Audacious zhavaroval.
    Toto je chyba programu a za běžných okolností by k ní nikdy nemělo dojít.
    Vaše současná konfigurace byla uložena a neměla by být poškozena.
    
    I vy můžete pomoci zlepšit Audacious tím, že vyplníte chybové hlášení na http://bugzilla.atheme.org/
    Prosím, zahrňte celý text této hlášky a popis toho, co jste dělali, když
    došlo k pádu. Pomůžete tím k rychlejšímu odbavení svého chybového hlášení:

en: Stacktrace was unavailable. You might want to reproduce this problem while running Audacious under GDB to get a proper backtrace.
cs: Mapa zásobníku nebyla k dispozi. Možná byste mohli chtít zreprodukovat tento problém v Audicous běžícím pod GDB, aby jste tak získali správnou posloupnost volání.

en: 
    Bugs can be reported at http://bugzilla.atheme.org/ against the Audacious or Audacious Plugins product.
cs: 
    Chyby mohou být hlášeny na http://bugzilla.atheme.org/ pod výrobkem
    „Audacious“ nebo „Audacious Plugins“.

en: Your signaling implementation is broken.
    Expect unusable crash reports.
cs: Vaše implementace signálů je rozbitá.
    Očekávejte nepoužitelné hlášení o pádu.

en:   (invalid UTF-8)
cs:   (neplatné UTF8)

en: <big><b>Audacious %s</b></big>
    
    Copyright (C) 2005-2008 Audacious Development Team
cs: <big><b>Audacious %s</b></big>
    
    Copyright © 2005–2008 vývojový tým Audacious

en: About Audacious
cs: O Audacious

en: Credits
cs: Zásluhy

en: <big><b>Audacious %s</b></big>
    A skinned multimedia player for many platforms.
    
    Copyright (C) 2005-2008 Audacious Development Team
cs: <big><b>Audacious %s</b></big>
    Přehrávač multimédií s měnitelným vzhledem a pro různé platformy
    
    Copyright © 2005–2008 vývojový tým Audacious

en: Audacious core developers:
cs: Vývojáři jádra Audacious:

en: Graphics:
cs: Grafika:

en: Default skin:
cs: Standardní vzhled:

en: Plugin development:
cs: Vývoj zásuvných modulů:

en: Patch authors:
cs: Autoři záplat:

en: 0.1.x developers:
cs: Vývojáři v. 0.1.x:

en: BMP Developers:
cs: Vývojáři Audacious:

en: Brazilian Portuguese:
cs: Brazilská portugalština:

en: Breton:
cs: Bretonština:

en: Bulgarian:
cs: Bulharština:

en: Catalan:
cs: Katalánština:

en: Croatian:
cs: Chorvatština:

en: Czech:
cs: Čeština:

en: Dutch:
cs: Holandština:

en: Estonian:
cs: Estonština:

en: Finnish:
cs: Finština:

en: French:
cs: Francouzština:

en: German:
cs: Němčina:

en: Georgian:
cs: Gruzínština:

en: Greek:
cs: Řečtina:

en: Hindi:
cs: Hindština:

en: Hungarian:
cs: Maďarština:

en: Italian:
cs: Italština:

en: Japanese:
cs: Japonština:

en: Korean:
cs: Korejština:

en: Lithuanian:
cs: Litevština:

en: Macedonian:
cs: Makedonština:

en: Polish:
cs: Polština:

en: Romanian:
cs: Rumunština:

en: Russian:
cs: Ruština:

en: Serbian (Latin):
cs: Srbština (latinka):

en: Serbian (Cyrillic):
cs: Srbština (cyrilice):

en: Simplified Chinese:
cs: Zjednodušená čínština:

en: Slovak:
cs: Slovenština:

en: Spanish:
cs: Španělština:

en: Swedish:
cs: Švédština:

en: Traditional Chinese:
cs: Tradiční čínština:

en: Turkish:
cs: Turečtina:

en: Ukrainian:
cs: Ukrajinština:

en: Welsh:
cs: Welština:

en: Translators
cs: Překladatelé

en: Audacious Equalizer
cs: Ekvalizér

en: Error importing Winamp EQF file '%s'
cs: Chyba při importu winampovského EQF souboru „%s“

en: Presets
cs: Předvolby

en: Classic Rock
cs: Klasický rock

en: Dance
cs: Taneční

en: Disco
cs: Disko

en: Hip-Hop
cs: Hip-hop

en: Other
cs: Jiný

en: Alternative
cs: Alternativní hudba

en: Vocal
cs: Vokální

en: Fusion
cs: Fúze

en: Classical
cs: Klasika

en: Instrumental
cs: Instrumentální

en: Game
cs: Hra

en: Sound Clip
cs: Zvukový klip

en: Noise
cs: Šum

en: AlternRock
cs: Alternativní rock

en: Bass
cs: Basy

en: Meditative
cs: Meditativní

en: Instrumental Pop
cs: Instrumentální pop

en: Instrumental Rock
cs: Instrumentální Rock

en: Ethnic
cs: Etnická hudba

en: Gothic
cs: Gotická hudba

en: Electronic
cs: Elektronická

en: Southern Rock
cs: Jižanský rock

en: Comedy
cs: Komedie

en: Cult
cs: Kult

en: Christian Rap
cs: Křesťanský rap

en: Native American
cs: Indiánská hudba

en: Cabaret
cs: Kabaret

en: New Wave
cs: Nová vlna

en: Psychedelic
cs: Psychedelická

en: Showtunes
cs: Šlágr z jeviště

en: Acid Punk
cs: Acid punk

en: Acid Jazz
cs: Acid jazz

en: Musical
cs: Muzikál

en: Rock & Roll
cs: Rock'n roll

en: Hard Rock
cs: Hard rock

en: National Folk
cs: Národní lidová

en: Latin
cs: Latinská

en: Celtic
cs: Keltská hudba

en: Avantgarde
cs: Avantgardní

en: Gothic Rock
cs: Gotický rock

en: Progressive Rock
cs: Progresivní rock

en: Psychedelic Rock
cs: Psychedelický rock

en: Symphonic Rock
cs: Symfonický rock

en: Slow Rock
cs: Ploužák

en: Chorus
cs: Chór

en: Easy Listening
cs: Příjemné poslouchání

en: Acoustic
cs: Akustická

en: Humour
cs: Humor

en: Speech
cs: Mluvené

en: Chanson
cs: Šanson

en: Chamber Music
cs: Komorní hudba

en: Sonata
cs: Sonáta

en: Symphony
cs: Symfonie

en: Satire
cs: Satira

en: Club
cs: Klub

en: Folklore
cs: Folklór

en: Ballad
cs: Balada

en: Power Ballad
cs: Rocková balada

en: Rhythmic Soul
cs: Rytmický soul

en: Punk Rock
cs: Punk rock

en: BritPop
cs: Britpop

en: Christian Gangsta Rap
cs: Křesťanský Gangsta Rap

en: Heavy Metal
cs: Heavy metal

en: Black Metal
cs: Black metal

en: Contemporary Christian
cs: Moderní křesťanská

en: Christian Rock
cs: Křesťanský rock

en: Thrash Metal
cs: Thrash metal

en: <span size="small">n/a</span>
cs: <span size="small">−</span>

en: Metadata updated successfully
cs: Metadata byla úspěšně aktualizována

en: Metadata updating failed
cs: Aktualizace metadat selhala

en: Track Information
cs: Informace o stopě

en: <span size="small">General</span>
cs: <span size="small">Obecné</span>

en: <span size="small">Format:</span>
cs: <span size="small">Formát:</span>

en: <span size="small">Quality:</span>
cs: <span size="small">Kvalita:</span>

en: <span size="small">Bitrate:</span>
cs: <span size="small">Datový tok:</span>

en: <span size="small">Title</span>
cs: <span size="small">Název</span>

en: <span size="small">Artist</span>
cs: <span size="small">Umělec</span>

en: <span size="small">Comment</span>
cs: <span size="small">Komentář</span>

en: <span size="small">Genre</span>
cs: <span size="small">Žánr</span>

en: <span size="small">Year</span>
cs: <span size="small">Rok</span>

en: <span size="small">Track Number</span>
cs: <span size="small">Číslo stopy</span>

en: <span size="small">Location</span>
cs: <span size="small">Umístění</span>

en: <span size="small">Raw Metadata</span>
cs: <span size="small">Syrová metadata</span>

en: Key
cs: Klíč

en: Value
cs: Hodnota

en: %d kb/s
cs: %d kb/s

en: Title
cs: Název

en: Artist
cs: Umělec

en: Genre
cs: Žánr

en: Year
cs: Rok

en: Track Number
cs: Číslo stopy

en: Track Length
cs: Délka stopy

en: Filename
cs: Jméno souboru

en: Open Files
cs: Otevřít soubory

en: Add Files
cs: Přidat soubory

en: Close dialog on Open
cs: Zavřít dialog při otevření

en: Close dialog on Add
cs: Zavřít dialog při přidání

en: Play files
cs: Přehrát soubory

en: Load files
cs: Načíst soubory

en: Un_queue
cs: Ode_brat z fronty

en: _Queue
cs: _Fronta

en: Jump to Track
cs: Skočit na stopu

en: Filter:
cs: Filtr:

en: _Filter:
cs: _Filtr:

en: Remember
cs: Zapamatovat si

en: Close on Jump
cs: Zavřít při skoku

en: %s - Audacious
cs: %s – Audacious

en: Can't jump to time when no track is being played.
cs: Nelze přejít na čas, když žádná skladba nehraje.

en: Jump to Time
cs: Přejít na čas

en: minutes:seconds
cs: minuty:sekundy

en: Track length:
cs: Délka stopy:

en: Audacious - visibility warning
cs: Audacious – viditelnost varování

en: Show main player window
cs: Ukázat hlavní okno přehrávače:

en: Ignore
cs: Ignorovat

en: Audacious has been started with all of its windows hidden.
    You may want to show the player window again to control Audacious; otherwise, you'll have to control it remotely via audtool or enabled plugins (such as the statusicon plugin).
cs: Audacious byl spuštěn se všemi okny skrytými.
    Možná budete chtít kvůli ovládání okno přehrávače opět zobrazit. V opačném případě budete muset přehrávač ovládat vzdáleně pomocí audtool nebo pomocí zapnutého modulu (např. modulu statusicon [stavová ikona]).

en: Always ignore, show/hide is controlled remotely
cs: Vždy ignorovat, ukázat/skrýt je ovládáno vzdáleně

en: Audacious - broken GTK engine usage warning
cs: Audacious – varování před rozbitým jádrem GTK

en: <big><b>Broken GTK engine in use</b></big>
    
    Audacious has detected that you are using a broken GTK engine.
    
    The theme engine you are using, <i>%s</i>, is incompatible with some of the features used by modern skins. The incompatible features have been disabled for this session.
    
    To use these features, please consider using a different GTK theme engine.
cs: <big><b>Používá se rozbité jádro GTK</b></big>
    
    Audacious zjistil, že používáte rozbité jádro GTK.
    
    Tématické jádro, které používáte, <i>%s</i>, není kompatibilní s některými vlastnostmi moderních témat. V této relaci budou nekompatibilní vlastnosti vypnuty.
    
    Chcete-li využít těchto vlastností, zvažte použití jiného tematického jádra pro GTK.

en: Do not display this warning again
cs: Příště již toto varování nezobrazovat

en: Enter location to play:
cs: Zadejte adresu, z které se má hrát:

en: Seek to: %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)
cs: Přejít na: %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d %%)

en: Volume: %d%%
cs: Hlasitost %d %%

en: Balance: %d%% left
cs: Vyvážení: %d %% vlevo

en: Balance: center
cs: Vyvážení: střed

en: Balance: %d%% right
cs: Vyvážení: %d %% vpravo

en: Options Menu
cs: Nabídka s nastavením

en: Disable 'Always On Top'
cs: Vypnout „Vždy na vrchu“

en: Enable 'Always On Top'
cs: Zapnout „Vždy na vrchu“

en: File Info Box
cs: Informace o souboru

en: Disable 'GUI Scaling'
cs: Zapnout „Škálování GUI“

en: Enable 'GUI Scaling'
cs: Vypnout „Škálování GUI“

en: Visualization Menu
cs: Nabídka s typem znázornění

en: <b><big>Couldn't open audio.</big></b>
    
    Please check that:
    1. You have the correct output plugin selected.
    2. No other programs is blocking the soundcard.
    3. Your soundcard is configured properly.
cs: <b><big>Nelze přehrávat.</big></b>
    
    Zkontrolujte, zda:
    1. máte vybrán správný výstupní modul,
    2. žádný jiný program neblokuje zvukovou kartu,
    3. vaše karta je správně nakonfigurována.

en: Autoscroll Songname
cs: Automatický posun názvu skladby

en: Stop after Current Song
cs: Zastavit po současné skladbě

en: Peaks
cs: Vrcholy

en: Repeat
cs: Opakovat

en: Shuffle
cs: Náhodné přehrávání

en: No Playlist Advance
cs: Žádné pokračování dle seznamu skladeb

en: Show Player
cs: Zobrazit přehrávač

en: Show Playlist Editor
cs: Zobrazit editor seznamu skladeb

en: Show Equalizer
cs: Zobrazit ekvalizér

en: Always on Top
cs: Vždy na vrchu

en: Put on All Workspaces
cs: Zobrazovat na všech plochách

en: Roll up Player
cs: Sbalit přehrávač

en: Roll up Playlist Editor
cs: Sbalit editor seznamu skladeb

en: Roll up Equalizer
cs: Sbalit ekvalizér

en: Scale
cs: Škálovat

en: DoubleSize
cs: Dvojitá velikost

en: Easy Move
cs: Snadný pohyb

en: Analyzer
cs: Sloupce

en: Scope
cs: Vlnovka

en: Voiceprint
cs: Otisk

en: Off
cs: Žádný

en: Normal
cs: Normální

en: Fire
cs: Oheň

en: Vertical Lines
cs: Svislé čáry

en: Lines
cs: Čáry

en: Bars
cs: Obdélníky

en: Dot Scope
cs: Bodová vlnovka

en: Line Scope
cs: Čárová vlnovka

en: Solid Scope
cs: Plná vlnovka

en: Ice
cs: Led

en: Smooth
cs: Plynulý

en: Full (~50 fps)
cs: Plná (~50 Hz)

en: Half (~25 fps)
cs: Poloviční (~25 Hz)

en: Quarter (~13 fps)
cs: Čtvrtinová (~13 Hz)

en: Eighth (~6 fps)
cs: Osminová (~6 Hz)

en: Slowest
cs: Nejpomalejší

en: Slow
cs: Pomalé

en: Medium
cs: Střední

en: Fast
cs: Rychlé

en: Fastest
cs: Nejrychlejší

en: Time Elapsed
cs: Dosažený čas

en: Time Remaining
cs: Zbývající čas

en: Playback
cs: Přehrát

en: Play
cs: Hrát

en: Pause
cs: Pozastavit

en: Stop
cs: Zastavit

en: Previous
cs: Předchozí

en: Next
cs: Další

en: Visualization
cs: Znázornění

en: Visualization Mode
cs: Typ znázornění

en: Analyzer Mode
cs: Typ sloupců

en: Scope Mode
cs: Typ vlnovky

en: Voiceprint Mode
cs: Typ otisku

en: WindowShade VU Mode
cs: Typ WindowShade VU

en: Refresh Rate
cs: Rychlost překreslování

en: Analyzer Falloff
cs: Klesání sloupců

en: Peaks Falloff
cs: Klesání vrcholků

en: Playlist
cs: Seznam skladeb

en: New Playlist
cs: Nový seznam skladeb

en: Select Next Playlist
cs: Vybrat následující seznam skladeb

en: Select Previous Playlist
cs: Vybrat předchozí seznam skladeb

en: Delete Playlist
cs: Smazat seznam skladeb

en: Load List
cs: Načíst seznam skladeb

en: Loads a playlist file into the selected playlist.
cs: Načte soubor se seznamem skladeb do vybraného seznamu.

en: Save List
cs: Uložit seznam

en: Saves the selected playlist.
cs: Uloží vybraný seznam skladeb.

en: Save Default List
cs: Uložit standardní seznam

en: Saves the selected playlist to the default location.
cs: Uloží vybraný seznam skladeb na standardní místo.

en: Refresh List
cs: Obnovit seznam

en: Refreshes metadata associated with a playlist entry.
cs: Obnovuje metadata náležící skladbě ze seznamu.

en: List Manager
cs: Správce seznamů

en: Opens the playlist manager.
cs: Otevře správce seznamu skladeb.

en: View
cs: Zobrazení

en: Add Internet Address...
cs: Přidat internetovou adresu…

en: Adds a remote track to the playlist.
cs: Do seznamu přidá vzdálenou stopu.

en: Add Files...
cs: Přidat soubory…

en: Adds files to the playlist.
cs: Do seznamu skladeb přidá soubory.

en: Search and Select
cs: Hledání a výběr

en: Searches the playlist and selects playlist entries based on specific criteria.
cs: Prohledá seznam skladeb a vybere skladby ze seznamu podle zadaných omezení.

en: Invert Selection
cs: Invertovat výběr

en: Inverts the selected and unselected entries.
cs: Zamění vybrané a nevybrané položky.

en: Select All
cs: Vybrat vše

en: Selects all of the playlist entries.
cs: Vybere všechny skladby v seznamu.

en: Select None
cs: Nevybrat žádné

en: Deselects all of the playlist entries.
cs: Žádná skladba v seznamu nebude vybraná.

en: Remove All
cs: Odebrat všechny

en: Removes all entries from the playlist.
cs: Ze seznamu odstraní všechny skladby.

en: Clear Queue
cs: Vyprázdnit frontu

en: Clears the queue associated with this playlist.
cs: Vyprázdní frontu spojenou s tímto seznamem skladeb.

en: Remove Unavailable Files
cs: Odstranit nedostupné soubory

en: Removes unavailable files from the playlist.
cs: Ze seznamu skladeb odstraní nedostupné soubory.

en: Remove Duplicates
cs: Odebrat duplikáty

en: By Title
cs: Podle názvu

en: Removes duplicate entries from the playlist by title.
cs: Ze seznamu odstraní skladby na základě jejich názvu.

en: By Filename
cs: Podle jména souboru

en: Removes duplicate entries from the playlist by filename.
cs: Ze seznamu odstraní skladby na základě jména souboru.

en: By Path + Filename
cs: Podle cesty a jména souboru

en: Removes duplicate entries from the playlist by their full path.
cs: Ze seznamu odstraní skladby na základě celé cesty.

en: Remove Unselected
cs: Odebrat neoznačené

en: Remove unselected entries from the playlist.
cs: Odebrat neoznačené skladby se seznamu.

en: Remove Selected
cs: Odebrat označené

en: Remove selected entries from the playlist.
cs: Odebrat označené skladby ze seznamu.

en: Randomize List
cs: Zamíchat pořadí

en: Randomizes the playlist.
cs: Sklady v seznamu seřadí náhodně.

en: Reverse List
cs: Otočit seznam

en: Reverses the playlist.
cs: Obrátí pořadí skladeb v seznamu.

en: Sort List
cs: Seřadit seznam

en: Sorts the list by title.
cs: Seřadí seznam podle názvu.

en: By Artist
cs: Podle umělce

en: Sorts the list by artist.
cs: Skladby v seznam seřadí podle jména umělce.

en: Sorts the list by filename.
cs: Skladby v seznamu seřadí podle jména souboru

en: Sorts the list by full pathname.
cs: Skladby v seznamu seřadí podle celé cesty.

en: By Date
cs: Podle data

en: Sorts the list by modification time.
cs: Skladby v seznamu seřadí podle času poslední změny v obsahu souboru.

en: By Track Number
cs: Podle čísla stopy

en: Sorts the list by track number.
cs: Skladby v seznamu seřadí podle čísla stopy.

en: By Playlist Entry
cs: Podle položek v seznamu

en: Sorts the list by playlist entry.
cs: Skladby seřadí podle položek seznamu.

en: Sort Selected
cs: Seřadit vybrané

en: File
cs: Soubor

en: Help
cs: Nápověda

en: Plugin Services
cs: Služby modulu

en: View Track Details
cs: Zobrazit informace o skladbě

en: View track details
cs: Zobrazit informace o skladbě

en: Play File
cs: Přehrát soubor

en: Load and play a file
cs: Načíst a přehrát soubor

en: Play Location
cs: Hrát z adresy

en: Play media from the selected location
cs: Přehrát média z vybrané adresy

en: Plugin services
cs: Služby modulu

en: Preferences
cs: Nastavení

en: Open preferences window
cs: Otevřít okno s nastavením

en: _Quit
cs: _Konec

en: Quit Audacious
cs: O Audacious

en: Set A-B
cs: Nastavit A-B

en: Clear A-B
cs: Vyprázdnit A-B

en: Jump to Playlist Start
cs: Přejít na začátek seznamu skladeb

en: Jump to File
cs: Přejít na soubor

en: Queue Toggle
cs: Přepnout frontu

en: Enables/disables the entry in the playlist's queue.
cs: Povolí/zakáže položku ve frontě seznamu skladeb.

en: Load
cs: Načíst

en: Import
cs: Importovat

en: Save
cs: Uložit

en: Delete
cs: Smazat

en: Preset
cs: Předvolba

en: Load preset
cs: Načíst předvolbu

en: Auto-load preset
cs: Souborová předvolba

en: Load auto-load preset
cs: Načíst souborovou předvolbu

en: Default
cs: Standardní

en: Load default preset into equalizer
cs: Načíst standardní předvolbu do ekvalizéru

en: Zero
cs: Vynulovat

en: Set equalizer preset levels to zero
cs: Vynulovat předvolby ekvalizéru

en: From file
cs: Ze souboru

en: Load preset from file
cs: Načíst předvolbu ze souboru

en: From WinAMP EQF file
cs: Ze souboru WinAMP EQF

en: Load preset from WinAMP EQF file
cs: Načíst předvolbu ze souboru WinAMP EQF

en: WinAMP Presets
cs: Předvolby WinAMPu

en: Import WinAMP presets
cs: Importovat předvolby WinAMPu

en: Save preset
cs: Uložit předvolbu

en: Save auto-load preset
cs: Uložit souborovou předvolbu

en: Save default preset
cs: Uložit standardní předvolbu

en: To file
cs: Do soubu

en: Save preset to file
cs: Uložit předvolbu do souboru

en: To WinAMP EQF file
cs: Do souboru WinAMP EQF

en: Save preset to WinAMP EQF file
cs: Uložit předvolbu do souboru WinAMP EQF

en: Delete preset
cs: Smazat předvolbu

en: Delete auto-load preset
cs: Smazat souborovou předvolbu

en: Search entries in active playlist
cs: Vyhledat skladby v současném seznamu skladeb

en: Select entries in playlist by filling one or more fields. Fields use regular expressions syntax, case-insensitive. If you don't know how regular expressions work, simply insert a literal portion of what you're searching for.
cs: Položky seznamu skladeb vyberete vyplněním jednoho, nebo více polí. Pole používají regulární výrazy a neberou ohled na velikost písmen. Pokud regulárním výrazům nerozumíte, jednoduše vložte části textu, které chcete vyhledat.

en: Title:
cs: Název:

en: Artist:
cs: Umělec:

en: Filename:
cs: Jméno souboru:

en: Clear previous selection before searching
cs: Před hledáním vymazat předchozí výběr

en: Automatically toggle queue for matching entries
cs: Shodující se položky automaticky zařadit/vyřadit z fronty

en: Create a new playlist with matching entries
cs: Ze shodujících se položek vytvořit nový seznam skladeb

en: Error writing playlist "%s": %s
cs: Chyba při zapisování seznamu skladeb „%s“: %s

en: %s already exist. Continue?
cs: %s už existuje. Pokračovat?

en: <b><big>Unable to save playlist.</big></b>
    
    Unknown file type for '%s'.
cs: <b><big>Nelze uložit seznam skladeb.</big></b>
    
    Neznámý typ souboru %s.

en: Save as Static Playlist
cs: Uložit statický seznam skladeb

en: Use Relative Path
cs: Použít relativní cesty

en: Load Playlist
cs: Načíst seznam skladeb

en: Save Playlist
cs: Uložit seznam skladeb

en: Audacious Playlist Editor
cs: Zobrazit editor seznamu skladeb

en: Playlist Manager
cs: Správce seznamů skladeb

en: Entries
cs: Položky

en: _Rename
cs: _Přejmenovat

en: Appearance
cs: Vzhled

en: Audio
cs: Zvuk

en: Replay Gain
cs: Zesílené přehrávání

en: Connectivity
cs: Připojení

en: Mouse
cs: Myš

en: Plugins
cs: Moduly

en: Tracknumber
cs: Číslo stopy

en: Filepath
cs: Cesta k souboru

en: Date
cs: Datum

en: Comment
cs: Komentář

en: Codec
cs: Kodek

en: Quality
cs: Kvalita

en: None
cs: Žádné

en: Japanese
cs: Japonština

en: Taiwanese
cs: Tchajwanština

en: Chinese
cs: Čínština

en: Korean
cs: Korejština

en: Russian
cs: Ruština

en: Greek
cs: Řečtina

en: Hebrew
cs: Hebrejština

en: Turkish
cs: Turečtina

en: Arabic
cs: Arabština

en: Universal
cs: Univerzální

en: <b>_Fonts</b>
cs: <b>_Fonty</b>

en: _Player:
cs: V okně _přehrávače:

en: Select main player window font:
cs: Vyberte font pro hlavní okno přehrávače:

en: _Playlist:
cs: V seznamu sklade_b:

en: Select playlist font:
cs: Vyberte font pro seznam skladeb:

en: Use Bitmap fonts if available
cs: Pokud možno, používat bitmapové fonty

en: Use bitmap fonts if they are available. Bitmap fonts do not support Unicode strings.
cs: Pokud to bude možné, použijí se bitmapové fonty. Bitmapové fonty nepodporují unicodové řetězce.

en: <b>_Miscellaneous</b>
cs: <b>_Různé</b>

en: Show track numbers in playlist
cs: Zobrazovat pořadová čísla v seznamu skladeb

en: Show separators in playlist
cs: Zobrazovat oddělovače v seznamu skladeb

en: Show window manager decoration
cs: Zobrazovat dekoraci podle správce oken

en: This enables the window manager to show decorations for windows.
cs: Tímto necháte rozhodnutí na správci oken, kdy má zobrazovat dekorace oken.

en: Use XMMS-style file selector instead of the default selector
cs: Používat dialog výběru souboru jako v XMMS namísto implicitního

en: This enables the XMMS/GTK1-style file selection dialogs. This selector is provided by Audacious itself and is faster than the default GTK2 selector (but sadly not as user-friendly).
cs: Tato volba zapne dialog výběru souboru ve stylu XMMS/GTK1. Tento dialog je poskytován samotným Audacious a je rychlejší než implicitní dialog GTK2 (avšak ne tak pohodlný).

en: Use two-way text scroller
cs: Pohybovat textem v obou směrech

en: If selected, the file information text in the main window will scroll back and forth. If not selected, the text will only scroll in one direction.
cs: Bude-li vybráno, text s informacemi o souboru v hlavním okně bude běhat tam a zpět. Nebude-li vybráno, text se bude pohybovat jen jedním směrem.

en: Disable inline gtk theme
cs: Zakázat vnitřní téma GTK

en: Allow loading incomplete skins
cs: Povolit načítání neúplných vzhledů

en: If selected, audacious won't refuse loading broken skins. Use only if your favourite skin doesn't work
cs: Je-li vybráno, Audacious neodmítne nahrát rozbitý vzhled. Použijte, jen když váš oblíbený vzhled nefunguje.

en: <b>Format Detection</b>
cs: <b>Rozpoznávání formátu</b>

en: Detect file formats on demand, instead of immediately.
cs: Rozpoznávat formát souboru na požádání namísto okamžitě.

en: When checked, Audacious will detect file formats on demand. This can result in a messier playlist, but delivers a major speed benefit.
cs: Je-li zatrhnuto, Audacious bude rozpoznávat formát souboru, až bude potřeba. Toto může vést k ošklivému seznamu skladeb, ale značně urychluje jeho zpracování.

en: Detect file formats by extension.
cs: Rozpoznávat formát souboru podle přípony.

en: When checked, Audacious will detect file formats based by extension. Only files with extensions of supported formats will be loaded.
cs: Je-li zatrhnuto, Audacious bude rozpoznávat formát souboru podle přípony. Nahrány budou jen soubory, jejichž přípona přísluší podporovanému formátu.

en: <b>Bit Depth</b>
cs: <b>Bitová hloubka</b>

en: <b>Volume Control</b>
cs: <b>Ovládání hlasitosti</b>

en: Use software volume control
cs: Hlasitost měnit softwarově

en: Use software volume control. This may be useful for situations where your audio system does not support controlling the playback volume.
cs: Použije softwarové ovládání hlasitosti. Toto je užitečné, nepodporuje-li váš zvukový systém změnu hlasitosti přehrávání.

en: <b>Advanced</b>
cs: <b>Pokročilé</b>

en: Bypass all of signal processing if possible
cs: Obejít veškeré zpracování signálu, je-li to možno

en: Try to pass input plugin's output directly to output plugin, if the latter supports format produced by input plugin. If it's true, all signal processing will be disabled (i.e. DSP plugins, equalizer, resampling, Replay Gain and software volume control).
cs: Pokusí se předávat výstup vstupního modulu přímo modulu výstupnímu, pokud výstupní modul podporuje formát dat vyráběných vstupním modulem. Je-li tomu tak, veškeré zpracování signálu bude zakázáno (tj. DSP moduly, ekvalizér, převzorkování, zesílení přehrávání a softwarové ovládání hlasitosti).

en: <b>Replay Gain configuration</b>
cs: <b>Nastavení zesílení při přehrávání</b>

en: Enable Replay Gain
cs: Zapnout zesílení při přehrávání

en: <b>Replay Gain mode</b>
cs: <b>Typ zesílení při přehrávání</b>

en: Track gain/peak
cs: Zesílení/vrchol skladby

en: Album gain/peak
cs: Zesílení/vrchol alba

en: <b>Miscellaneous</b>
cs: <b>Různé</b>

en: Enable peak info clipping prevention
cs: Povolit ochranu před ořezem pomocí informací o vrcholu

en: Use peak value from Replay Gain info for clipping prevention
cs: Použije hodnotu vrcholu z informací o zesílení pro přehrávání na ochranu proti ořezu.

en: Dynamically adjust scale factor to prevent clipping
cs: Dynamicky upravovat škálovací činitel jako ochranu před ořezem

en: Decrease scale factor (gain) if clipping nevertheless occurred
cs: Sníží činitel zesílení, pokud by oříznutí bylo nevyhnutelné.

en: <b>Playback</b>
cs: <b>Přehrávání</b>

en: Continue playback on startup
cs: Pokračovat v přehrávání po spuštění

en: When Audacious starts, automatically begin playing from the point where we stopped before.
cs: Po spuštění Audacious automaticky začne hrát tam, kde před tím skončil.

en: Don't advance in the playlist
cs: Nepokračovat v přehrávání dle seznamu skladeb

en: When finished playing a song, don't automatically advance to the next.
cs: Po přehrání skladby nepřecházet automaticky na následující.

en: Pause between songs
cs: Pauza mezi skladbami

en: Pause for
cs: Pozastavit na

en: seconds
cs: s

en: <b>Filename</b>
cs: <b>Jméno souboru</b>

en: Convert underscores to blanks
cs: Převést podtržítka na mezery

en: Convert %20 to blanks
cs: Převést %20 na mezery

en: Convert backslash '\' to forward slash '/'
cs: Převést zpětná lomítka „\“ na lomítka dopředná „/“

en: Load metadata from playlists and files
cs: Načíst metadata ze seznamů skladeb a souborů

en: Load metadata (tag information) from music files.
cs: Načíst metadata (tagy) z hudebních souborů.

en: On load
cs: Při nahrání

en: Load metadata when adding the file to the playlist or opening it
cs: Načíst metadata při vložení souboru do seznamu skladeb nebo při otevření

en: On display
cs: Při zobrazení

en: Load metadata on demand when displaying the file in the playlist. You may need to set "Detect file formats on demand" in Audio page for full benefit.
cs: Načíst metadata na vyžádání při zobrazení souboru v seznamu skladeb. Plného účinku dosáhnete, když v záložce „Zvuk“ zapnete „Rozpoznávat formát souboru na požádání“.

en: <b>File Dialog</b>
cs: <b>Dialog o souboru</b>

en: Always refresh directory when opening file dialog
cs: Při otevření dialogu o souboru vždy zkontrolovat adresář

en: Always refresh the file dialog (this will slow opening the dialog on large directories, and Gnome VFS should handle automatically).
cs: Vždy obnovit dialog o souboru (toto zpomalí dialog na velkých adresářích a Gnome VFS by měl jednat automaticky).

en: <b>Mouse wheel</b>
cs: <b>Kolečko myši</b>

en: Changes volume by
cs: změní hlasitost o

en: percent
cs: procent.

en: Scrolls playlist by
cs: posune seznam skladeb o

en: lines
cs: řádek.

en: Enabled
cs: Povolený

en: Description
cs: Popis

en: Category
cs: Kategorie

en: Color Adjustment
cs: Přizpůsobení barvy

en: Audacious allows you to alter the color balance of the skinned UI. The sliders below will allow you to do this.
cs: Audacious umožňuje změnit zabarvení vzhledu uživatelského rozhraní pomocí následujících jezdců.

en: Blue
cs: Modrá

en: Green
cs: Zelená

en: Red
cs: Červená

en: Popup Information Settings
cs: Nastavení vyskakovacího okna s detaily

en: <b>Cover image retrieve</b>
cs: <b>Získání vyobrazení přebalu</b>

en: While searching for the album's cover, Audacious looks for certain words in the filename. You can specify those words in the lists below, separated using commas.
cs: Během hledání přebalu alba Audacious také zkouší určitá slova z názvu souboru. Tato slova oddělená čárkou můžete zadat v níže uvedených seznamech.

en: Exclude:
cs: Vyloučit:

en: Include:
cs: Zahrnout:

en: Recursively search for cover
cs: Rekurzivně hledat přebal

en: Search depth:
cs: Hloubka hledání:

en: Use per-file cover
cs: Použít přebal pro každý soubor zvlášť

en: Show Progress bar for the current track
cs: Vyjádřit pozici v přehrávané skladbě posuvníkem

en: Delay until filepopup comes up:
cs: Čekat na vyskakovací okno o souboru:

en: Auto character encoding detector for:
cs: Automatické rozpoznávání kódovaní znaků:

en: List of character encodings used for fall back conversion of metadata. If automatic character encoding detector failed or has been disabled, encodings in this list would be treated as candidates of the encoding of metadata, and fall back conversion from these encodings to UTF-8 would be attempted.
cs: Seznam kódování znaků použitých pro konverzi metadat, nelze-li jejich kódování s jistotou určit. Pokud automatické rozpoznávání kódování selže nebo je zakázáno, kódování z tohoto seznamu budou považována za kandidáty na kódování takových metadat a konverze z těchto kódování do UTF-8 bude vyzkoušena.

en: Fallback character encodings:
cs: Záložní kódování znaků:

en: Output bit depth:
cs: Bitová hloubka výstupu:

en: All streams will be converted to this bit depth.
    This should be the max supported bit depth of
    the sound card or output plugin.
cs: Všechny proudy budou převedeny na tuto bitovou hloubku.
    Ta by měla představovat maximální bitovou hloubku zvukové
    karty nebo výstupního modulu.

en: Preamp:
cs: Předzesílení:

en: Default gain:
cs: Standardní zesílení:

en: This gain will be used if file doesn't contain Replay Gain metadata.
cs: Toto zesílení bude použito, pokud soubor neobsahuje metadata o zesílení pro přehrávání.

en: <span size="small">Please remember that the most efficient way to prevent signal clipping is not to use positive values above.</span>
cs: <span size="small">Prosím, zapamatujte si, že nejúčinnější způsob, jak předejít ořezu signálu, je výše nepoužít kladná čísla.</span>

en: Refresh skin list
cs: Obnovit seznam vzhledů

en: <b>Song Display</b>
cs: <b>Zobrazení skladby</b>

en: Show information about titlestring format
cs: Zobrazit informace o formátu titulku

en: TITLE
cs: NÁZEV

en: ARTIST - TITLE
cs: UMĚLEC – NÁZEV

en: ARTIST - ALBUM - TITLE
cs: UMĚLEC – ALBUM – NÁZEV

en: ARTIST - ALBUM - TRACK. TITLE
cs: UMĚLEC – ALBUM – STOPA. NÁZEV

en: ARTIST [ ALBUM ] - TRACK. TITLE
cs: UMĚLEC [ ALBUM ] – STOPA. NÁZEV

en: ALBUM - TITLE
cs: ALBUM – NÁZEV

en: Custom
cs: Vlastní

en: Custom string:
cs: Vlastní řetězec:

en: Title format:
cs: Formát názvu:

en: <b>Popup Information</b>
cs: <b>Vyskakovací okno s podrobnostmi</b>

en: Show popup information for playlist entries
cs: Zobrazovat podrobnosti k položkám v seznamu skladeb

en: Toggles popup information window for the pointed entry in the playlist. The window shows title of song, name of album, genre, year of publish, track number, track length, and artwork.
cs: Přepne zobrazovaní vyskakovacího okna s podrobnostmi o vybrané položce v seznamu skladeb. V okně je zobrazen název skladby, název alba, žánr, rok vydání, číslo stopy, délka stopy a přebal.

en: Edit settings for popup information
cs: Upravit nastavení pro vyskakovací okno s podrobnostmi

en: <b>Audio System</b>
cs: <b>Zvukový systém</b>

en: Buffer size:
cs: Velikost vyrovnávací paměti:

en: <span size="small">This is the amount of time to prebuffer audio streams by, in milliseconds.
    Increase this value if you are experiencing audio skipping.
    Please note however, that high values will result in Audacious performing poorly.</span>
cs: <span size="small">Určuje délku zvukového proudu v milisekundách, který bude předpočítán do vyrovnávací paměti.
    Pokud máte problémy s přeskakováním zvuku, zvyšte tuto hodnotu.
    Prosím, vezměte na vědomí, že příliš vysoké hodnoty mohou vést ke zhoršení výkonu Audacious.</span>

en: Current output plugin:
cs: Aktuální výstupní modul:

en: Output Plugin Preferences
cs: Nastavení výstupního modulu

en: Output Plugin Information
cs: Podrobnosti o výstupním modulu

en: <b>Sampling Rate Converter</b>
cs: <b>Konvertor vzorkovacího kmitočtu</b>

en: Enable Sampling Rate Converter
cs: Zapnout konvertor vzorkovacího kmitočtu

en: Best Sinc Interpolation
cs: Nejlepší sinová interpolace

en: Medium Sinc Interpolation
cs: Střední sinová interpolace

en: Fastest Sinc Interpolation
cs: Nejrychlejší sinová interpolace

en: ZOH Interpolation
cs: Interpolace ZOH:

en: Linear Interpolation
cs: Lineární interpolace:

en: Interpolation Engine:
cs: Způsob interpolace:

en: <span size="small">All streams will be converted to this sampling rate.
    This should be the max supported sampling rate of
    the sound card or output plugin.</span>
cs: <span size="small">Všechny proudy budou převedeny na tento vzorkovací kmitočet.
    Ten by měl představovat maximální vzorkovací kmitočet zvukové karty nebo výstupního modulu.</span>

en: Sampling Rate [Hz]:
cs: Vzorkovací kmitočet [Hz]:

en: <b>Proxy Configuration</b>
cs: <b>Nastavení proxy</b>

en: Enable proxy usage
cs: Používat proxy

en: Proxy port:
cs: Port:

en: Proxy hostname:
cs: Jméno počítače:

en: Use authentication with proxy
cs: Autentizovat se na proxy

en: Proxy password:
cs: Heslo:

en: Proxy username:
cs: Jméno:

en: <span size="small">Changing these settings will require a restart of Audacious.</span>
cs: <span size="small">Změna těchto nastavení se projeví až po restartu Audacious.</span>

en: _Decoder list:
cs: Seznam _dekódovacích modulů

en: <span size="medium"><b>Decoders</b></span>
cs: <span size="medium"><b>Dekodéry</b></span>

en: _General plugin list:
cs: _Seznam obecných modulů:

en: <span size="medium"><b>General</b></span>
cs: <span size="medium"><b>Obecné</b></span>

en: _Visualization plugin list:
cs: _Seznam vizualizačních modulů

en: <b>Visualization</b>
cs: <b>Vizualizační</b>

en: _Effect plugin list:
cs: _Seznam efektových modulů

en: <b>Effects</b>
cs: <b>Efekty</b>

en: Audacious Preferences
cs: Nastavení programu

en: 60HZ
cs: 60 Hz

en: 170HZ
cs: 170 Hz

en: 310HZ
cs: 310 Hz

en: 600HZ
cs: 600 Hz

en: 1KHZ
cs: 1 kHz

en: 3KHZ
cs: 3 kHz

en: 6KHZ
cs: 6 kHz

en: 12KHZ
cs: 12 kHz

en: 14KHZ
cs: 14 kHz

en: 16KHZ
cs: 16 kHz

en: Archived Winamp 2.x skin
cs: Zabalený vzhled Winapmu 2.x

en: Unarchived Winamp 2.x skin
cs: Nezabalený vzhled Winampu 2.x

en: Add/Open URL Dialog
cs: Dialog Přidat/otevřít URL

en: Could not create directory (%s): %s
cs: Nepodařilo se vytvořit adresář (%s): %s

en: File is not a valid .desktop file
cs: Soubor není platný souboru druhu .desktop

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
cs: Nerozpoznaná verze „%s“ desktopového souboru

en: Starting %s
cs: Startuji %s

en: Application does not accept documents on command line
cs: Aplikace nepřijímá dokumenty z příkazové řádky

en: Unrecognized launch option: %d
cs: Nerozpoznaná volba pro spuštění: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
cs: URI dokumentu nelze předat do desktopové položky „Type=Link“

en: Not a launchable item
cs: Položka není spustitelná

en: Disable connection to session manager
cs: Vypínám spojení ke správci relace

en: Specify file containing saved configuration
cs: Určete soubor obsahující uloženou konfiguraci

en: FILE
cs: SOUBOR

en: Specify session management ID
cs: Určete identifikátor správy relace

en: Session Management Options
cs: Volby správy relace

en: Show Session Management options
cs: Zobrazovat volby správy relace
